II LO   SP 53   Dane teleadresowebiuletyn informacji publicznej

school and education

Kontakt tel.

85 65 11 416

Logo Szkoły

II Liceum Ogólnokształcące im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku
Szkoła Podstawowa Nr 53 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Białymstoku

International Baccalaureate World School No. 6159

Logo IB

Logo IB

43. Olimpiada Języka Niemieckiego – awans do finału

Z przyjemnością informujemy, że Agnieszka Szpakowska, uczennica klasy 3b została zakwalifikowała do etapu finałowego 43. Olimpiady Języka Niemieckiego.
Serdecznie gratulujemy! Życzymy powodzenia podczas dalszych olimpijskich zmagań!

Dariusz Bossowski
dyrektor szkoły

100% zdawalność w II LO egzaminu DSD II

Z radością informuję, że 50 uczniów naszej szkoły zdało egzamin DSD II. Egzamin pisemny odbył się w listopadzie 2019 r., natomiast egzamin ustny w grudniu 2019 r. Prace pisemne sprawdzane były przez niemieckich ekspertów programu DSD w Niemczech.
Egzamin Deutsches Sprachdiplom to najwyższy poziom egzaminu państwowego Republiki Federalnej Niemiec osiągany przez uczniów poza granicami tego kraju. Spełnia on wymogi standardów egzaminów końcowych w szkołach niemieckich oraz standardów europejskich. Niemiecki Dyplom Językowy odpowiada poziomowi C1 według Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego. Dyplom DSD zwalnia z egzaminu z języka niemieckiego na wszystkie wyższe uczelnie w Niemczech.

Gratuluję niżej wymienionym Uczniom:

Maja    Adamiak
Hubert    Aleksiuk
Marcin    Andraka
Ewa Dominika    Bączek
Martyna    Biadasiewicz
Zuzanna Dominika    Biesiada
Maja    Bogucka
Izabela    Ciemnicka
Eva Karolina    Galej
Zofia    Geresz
Natalia    Godlewska
Julia    Gołębicka
Julia    Iwańczuk
Karol    Janiuk
Maciej    Kamiński
Gabriela    Kirejczyk
Dominika    Klebanowska
Weronika    Kondzior
Izabela    Kopa
Victoria    Kruszewska
Rafał    Kułakowski
Justyna    Kuryłowicz
Kinga    Kurzątkowska
Urszula    Kuźma
Julia    Łukaszewicz
Wiktoria    Marczuk
Paweł    Mikołajuk
Kinga Zofia    Papciak
Jacek    Pietruszkiewicz
Magdalena Maria    Piszczatowska
Joanna    Polińska
Natalia Kazimiera    Popko
Magdalena    Rynkowska
Magdalena Martyna    Staworko
Natalia Dominika    Szapiel
Dominika    Szczepańska
Milena Martyna    Szmelcer
Agnieszka    Szpakowska
Ewa    Śleszyńska
Wiktoria    Twardowska
Michał Adam    Twarowski
Natalia    Walendziuk
Anna    Wasilewska
Wojciech    Wasilewski
Rafał    Wierciński
Maciej    Wierzbicki
Dominika    Wikieł
Klaudia    Woźniak
Kinga    Woźniak
Hanna    Żukowska

uzyskania certyfikatu, cieszę się, że 6 lat nauki języka niemieckiego w naszej Szkole (3 lata w Gimnazjum i 3 lata w Liceum), razem aż 1000 godzin języka niemieckiego, dało tak wspaniały efekt.

Dziękuję nauczycielom, którzy prowadzili zajęcia w grupach międzyoddziałowych: Pani wicedyrektor Marcie Zackiewicz-Wasilewskiej, Pani wicedyrektor Sylwii Toczydłowskiej, Panu profesorowi Łukaszowi Krawczykowi oraz Panu profesorowi Martinowi Janczykowi za przygotowanie młodzieży do egzaminu, za wysokie wyniki nauczania.

Dariusz Bossowski  dyrektor szkoły

43. Olimpiada Języka Niemieckiego – awans do kolejnego etapu

Z przyjemnością informujemy, że Agnieszka Szpakowska, uczennica klasy 3b została zakwalifikowała do ustnego etapu okręgowego 43. Olimpiady Języka Niemieckiego.
Serdecznie gratulujemy! Życzymy powodzenia podczas dalszych olimpijskich zmagań!

Dariusz Bossowski
dyrektor szkoły

Sukces Naszych Uczniów na Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego ,,Deutschfreund”

Z ogromną przyjemnością informujemy, iż w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego ,,Deutschfreund”, organizowanym przez Łowcy Talentów Jersz, aż 6 uczniów II Liceum Ogólnokształcącego znalazło się na podium. Zaszczytny tytuł Lauerata otrzymali: Maciej Jarocki z klasy I C1; Emilia Błaszczak i Szymon Prokopiuk z klasy I A2; Julia Swierkot, kl. I B2; Mateusz Wierciszewski, kl. I D2 oraz Paulina Klepadło z klasy II A.

Świetny wynik uzykali również uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 53: Natalia Malinowska z klasy 7A oraz Małgorzata Alifier z klasy 8 A, zajmując pierwsze miejsce w województwie w swojej kategorii wiekowej.

 Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 Monika Jaroszewicz

Szkolny koordynator konkursu

Uczniowie II LO zdali ustny egzamin Deutsches Sprachdiplom! Gratulujemy!

W dniach 11. – 16.12.2019 r. 50 uczniów klas trzecich naszego liceum przystąpiło do egzaminu ustnego Deutsches Sprachdiplom C1. Z ogromną radością informujemy, iż wszyscy doskonale zdali egzamin DSD w części ustnej.

Wyniki pisemnego egzaminu DSD, który odbył się 27 listopada 2019 r., będą znane w kwietniu 2020 r. Prace pisemne sprawdzane są obecnie przez niemieckich ekspertów programu DSD w Niemczech.

Egzamin Deutsches Sprachdiplom to najwyższy poziom egzaminu państwowego Republiki Federalnej Niemiec osiągany przez uczniów poza granicami tego kraju. Spełnia on wymogi standardów egzaminów końcowych w szkołach niemieckich oraz standardów europejskich. Niemiecki Dyplom Językowy odpowiada poziomowi C1 według Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego. Dyplom DSD C1 zwalnia z egzaminu z języka niemieckiego na wszystkie wyższe uczelnie w Niemczech.

DSD1    DSD5 

  DSD4   DSD3

     DSD2                                         DSD6      

Nasi Absolwenci jurorami konkursu Jugend Debattiert International

4 grudnia 2019 w Goethe Institut w Warszawie czworo naszych absolwentów - Julia Bogusz, Weronika Muśko, Ewa Bokiniec i Kacper Wołosik -  wzięło udział w szkoleniu organizowanym przez Centralny Wydział Szkolnictwa za Granicą (ZfA) i Instytut Goethego przygotowującym do roli jurora w projekcie Jugend Debattiert International.

Jugend Debattiert International to międzynarodowy projekt, w którym bierze udział okolo 2300 uczniów z Europy Środkowej i Wschodniej. Ma on na celu przygotować młodych ludzi do podejmowania dyskusji i prowadzenia debaty w  języku niemieckim na tematy ważne dla życia i historii Europejczyków.

Jest to wielki zaszczyt, że nasi Absolwenci zostali zaproszeni do pełnienia odpowiedzialnej i prestiżowej roli jurora w projekcie Jugend Debattiert International. W trakcie nauki w II LO uczniowie Ci brali udział w egzaminie państwowym z języka niemieckiego Deutsches Sprachdiplom II , który potwierdza znajomość języka niemieckiego na poziomie C1 (najwyższy poziom jaki mogą osiągnąć uczniowie poza granicami Niemiec). Jest nam niezmiernie miło, że nasi Absolwenci są doceniani przez instytucje wspierające naukę języka niemieckiego w Polsce i mogą osiągać dalsze sukcesy korzystając ze znajomości języka niemieckiego. Dla II LO jest to szczególne wyróżnienie, gdyż jako jedyna szkołą na Podlasiu stwarzamy uczniom możliwość uzyskania certyfikatu DSD II.

Naszym Absolwentom serdecznie gratulujemy sukcesów!

Bialystok 1 2    Debattanten 2 1

Gruppenarbeit 1    Gruppenarbeit 3

Nasi Uczniowie przystąpili do egzaminu DSD

27 listopada 2019 pięćdziesięcioro uczniów klas trzecich naszego liceum przystąpiło do egzaminu Deutsches Sprachdiplom w części pisemnej.

Deutsches Sprachdiplom II to przeprowadzany corocznie na całym świecie egzamin państwowy potwierdzający znajomość języka niemieckiego na poziomie C1 według Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego. Jest to najwyższy poziom egzaminu z języka niemieckiego jaki mogą osiągnąć uczniowie poza granicami Niemiec. Egzamin składa się z części pisemnej i ustnej. Prace pisemne sprawdzające kompetencje w zakresie rozumienia tekstu ze słuchu, tekstu czytanego oraz umiejętność tworzenia tekstu są oceniane przez egzaminatorów w Niemczech. Natomiast część ustna egzaminu odbywa się na przełomie grudnia i stycznia w szkołach macierzystych.

II LO w Białymstoku to jedyna szkoła na Podlasiu stwarzająca uczniom możliwość uzyskania certyfikatu DSD II

Część ustna egzaminu DSD odbędzie się w naszej szkole w dniach 11 – 13 grudnia. Trzymamy kciuki za wszystkich Uczniów, przystępujących do egzaminu.

DSC07301  DSC07303

DSC07319 2DSC07323 1

Kontakt

85 65 11 416