II Liceum Ogólnokształcące im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku

Zajęcia pozalekcyjne i konsultacje w roku szkolnym 2020/2021

Dyrektor szkoły przedstawia ofertę zajęć pozalekcyjnych i konsultacji dla uczniów
w roku szkolnym 2020/2021

Zajęcia pozalekcyjne dla uczniów II LO

Zajęcia pozalekcyjne dla uczniów SP 53

Zajęcia sportowe dla uczniów II LO

Zajęcia sportowe dla uczniów SP 53

W ramach konsultacji online Uczniowie mają możliwość wyrównania zaległości w nauce, uzupełniania braków,
indywidualnej konsultacji z Nauczycielem oraz konsultowania treści realizowanych podczas zajęć.

Konsultacje z Nauczycielami odbywają się na platformie Microsoft Teams.

Olimpiada Lingwistyki Matematycznej

Uwaga: w związku z sytuacją epidemiczną organizatorzy Olimpiady Lingwistyki Matematycznej zdecydowali zawiesić tegoroczne eliminacje do OLM przynajmniej do 2 XII 2020. Informacje o nowym terminie będą przekazane z co najmniej 10-dniowym wyprzedzeniem.

Koordynator Ewa Kiersnowska

Informacja

Pedagodzy szkolni,psycholodzy pracują codziennie w Szkole w godzinach 8.00-16.00 (zgodnie z grafikiem dyzurów).Możliwy jest kontakt przez e-dziennik, platformę Microsoft Teams lub kontakt telefoniczny 85 651 14 16.

Informacja - tryb pracy zdalnej SP

Dyrektor szkoły informuje, że w związku z wprowadzeniem na terenie całej Polski strefy czerwonej, od dnia 26 października 2020 r. Szkoła Podstawowa nr 53 z Oddziałami Dwujęzycznymi przechodzi w tryb pracy zdalnej. Zajęcia będą odbywać się online na platformie Microsoft Teams.
Szczegółowe zasady funkcjonowania szkoły zostały wysłane Uczniom oraz Rodzicom za pośrednictwem dziennika elektronicznego Librus.
Dbajmy wszyscy o swoje zdrowie.

Dariusz Bossowski

dyrektor szkoły

WRÓCIŁ NA ROWERZE...

W dniach 15 – 18.10.2020 r. w Siedlcach odbyły się XIII Ogólnopolskie Zawody Strzeleckie „Zlot Orlików”.

W zawodach tych udział wziął uczeń naszej szkoły Michał JANUSZEWSKI z klasy VIII B w barwach klubu KS „Kalib

Michał zdobył srebrny medal w konkurencji karabin pneumatyczny 40 strzałów.

W ostatnim dniu zawodu – w finale zawodów – zwyciężył. Zdobył nagrodę główną – rower górski.

Gratulujemy wyników i życzymy dalszych sukcesów.

Informacja na temat załatwiania spraw w Szkole

Szanowni Państwo, drodzy Uczniowie!

Sekretariat Szkoły jest dla osób z zewnątrz czynny w dni robocze w godz. 7:30-8:30 oraz 13:00-15:00.
Obsługa interesantów w Szkole odbywa się z zachowaniem obowiązujących reżimów sanitarnych.
Jednocześnie informuję o możliwości załatwiania spraw bez konieczności osobistej wizyty w Szkole, pod numerem telefonu  85 651 14 16  dyżurują pracownicy Szkoły w godz. 7:30-15:30, możliwy również jest kontakt mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W Szkole znajduje się pojemnik do pozostawienia korespondencji papierowej (pojemnik dostępny codziennie w godz. 7:00-17:00), można też wysłać skany pism, wniosków mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Indywidualne spotkania z Dyrektorem Szkoły odbywają się jedynie po wcześniejszym telefonicznym wyznaczeniu przez sekretariat Szkoły daty i godziny przyjęcia.

Biblioteka szkolna czynna codziennie w godz. 8:00-17:00.

Pedagodzy szkolni, psycholodzy pracują codziennie w Szkole w godzinach 8:00-16:00. Możliwy jest kontakt przez e-dziennik, platformę Microsoft Teams lub kontakt telefoniczny 85 651 14 16.

Przypominamy o konsultacjach z nauczycielami podczas, których Uczniowie mają możliwość wyrównania zaległości w nauce, uzupełniania braków, indywidualnej konsultacji z nauczycielem oraz konsultowania treści realizowanych podczas zajęć. Konsultacje z Nauczycielami odbywają się na platformie Microsoft Teams, harmonogram zamieszczony w aktualnościach na stronie szkoły.

Proszę pamiętać o:

• dezynfekcji rąk po wejściu do budynku Szkoły, w którym dostępny jest dozownik z płynem do dezynfekcji,
  • zakrywaniu ust i nosa przy pomocy maseczki, przyłbicy albo kasku ochronnego,
  • zachowaniu dystansu 1,5 metra od innych osób,
  • posiadaniu własnego długopisu lub pióra,
  • w sekretariacie (gabinecie nr 10) może przebywać 1 osoba,
  • sekretariat dyrektora Szkoły (gabinet nr 11) oraz księgowość (gabinet nr 15) są zamknięte,
  • w bibliotece, gabinetach specjalistów, gabinecie medycznym, gabinecie kierownika gospodarczego, informatyka może przebywać 1 osoba,
  • w gabinecie wicedyrektora lub koordynatora programu międzynarodowego może przebywać 1 osoba.

Życzę wszystkim dużo zdrowia!    Dariusz Bossowski dyrektor szkoły