Dyrektor szkoły informuje:

Uczeń Liceum oraz Absolwent (student I roku) ubiegający się o stypendium za innowacyjną myśl techniczną składa wniosek o przyznanie stypendium dla każdego ucznia odrębnie. W przypadku pracy zespołowej (maksymalnie grupa 3 osobowa), należy złożyć wniosek dla wszystkich członków zespołu i wskazać procentowy udział w przygotowanie pracy.

Stypendium może być przyznane autorowi lub współautorowi pracy, który spełnia łącznie następujące kryteria:

jest uczniem białostockiej publicznej szkoły ponadpodstawowej lub absolwentem publicznej lub niepublicznej szkoły,
zrealizował pracę w jednej z wymienionych kategorii:

pomoc dydaktyczna lub naukowa – wykonanie modelu fizycznego lub cyfrowego urządzenia, prototypu maszyny, schematu procesów technicznych lub technologicznych, filmów i prezentacji dydaktycznych przydatnych w danej szkole w procesie nauczania, innych innowacyjnych rozwiązań na rzecz zdrowia i ochrony środowiska,

użyteczny pomysł techniczny – wykonanie prototypu innowacyjnego urządzenia, mechanizmu, lub wykonanie projektu wprowadzającego istotne zmiany w stosunku do aktualnie istniejących rozwiązań technicznych w urządzeniach, sposobach wytwarzania,

usprawnienia softwarowe – opracowanie rozwiązania dotyczącego programów komputerowych.

Uczeń może być kandydatem do stypendium z tytułu autorstwa jednej pracy indywidualnej albo współautorstwa jednej pracy zespołowej.

Dokumentacja pracy załączona do wniosku powinna zawierać:

przejrzyście przedstawione rozwiązanie oraz środki i sposoby wykorzystane przy jego realizacji,

prezentację pozytywnych efektów, jakie przyniesie zaproponowane rozwiązanie, wnioski wynikające z opracowanego pomysłu,

dokumentację techniczną, w tym rysunki i szkice ilustrujące istotę rozwiązania.

Formularz wniosku o przyznanie stypendium za innowacyjną myśl techniczną za rok szkolny 2022/2023 można pobrać tutaj: wniosek o przyznanie stypendium za innowacyjną myśl techniczną

Dane stypendysty: formularz danych do umowy

Zasady udzielania stypendiów: Uchwała nr XIX/311/20 Rady Miasta Białystok z dnia 15 stycznia 2020 r. w sprawie zasad udzielania stypendiów za innowacyjną myśl techniczną

Stypendia techniczne - wszystkie pliki

Uwaga:
Pliki otwieramy za pomocą aplikacji MS Word, np. ze szkolnego Office 365 online.

Uczniowie składają wnioski z pełną dokumentacją najpóźniej do dnia 19.06.2023 r.

UWAGA!
Wnioski o przyznanie stypendium wraz z pełną dokumentacją prac należy przesłać w wersji edytowalnej  na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a wersję papierową pełnej dokumentacji złożyć w sekretariacie szkoły.

W tytule maila proszę podać imię i nazwisko, klasę oraz rodzaj stypendium „TECHNICZNE", (wymagane jest przesłanie pełnej dokumentacji dołączonej do wniosków, tj. załączników, oświadczeń, zgód, opisów prac itd.).
Sprawy związane ze stypendium Prezydenta Miasta Białegostoku za innowacyjną myśl techniczną nadzoruje pan dyrektor Dariusz Bossowski.