Drodzy Maturzyści,
w tych ważnych dniach, w których przystępujecie do egzaminu maturalnego życzymy Wam powodzenia
oraz wiary we własne siły i umiejętności.
Niech zgromadzona przez lata wiedza zaowocuje jak najlepszymi wynikami!

Trzymamy za Was mocno kciuki!

Życzenia składa cała społeczność szkolna.

W dniu 29.04.2025 roku cztery zespoły z klas II B , III A , III E oraz III F rywalizowały na parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie w Finale Ogólnopolskiego Konkursu ,,Szkolna Internetowa Gra Giełdowa ". Sam udział w finale jest już ogromnym sukcesem, o czym świadczy fakt że nasza szkoła pojawiła się w finale pierwszy raz i były to aż 4 nasze zespoły na 26 zespołów z całego kraju.

W XXIII edycji Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej uczniowie naszego liceum "rozbili bank", pokonując po drodze w dwóch kolejnych etapach inwestycyjnych ponad 30 000 innych uczniów. Nigdy w 23 letniej historii SIGG żadna szkoła nie osiągnęła tak dużo! Jesteśmy pierwsi i jesteśmy najlepsi!

Za pierwsze miejsce w konkursie uczennice z klasy II B: Martyna Kałucka, Maria Pietraszko oraz Ewa Pogorzelska otrzymały 10.000 zł, osiągając przy tym najwyższą stopę zwrotu spośród wszystkich uczestników finału. Trzy nasze zespoły znalazły się w pierwszej dziesiątce młodych inwestorów z całego kraju, a wszyscy uczniowie z czterech naszych zespołów rewelacyjnie potrafili zamienić wirtualny kapitał w prawdziwe pieniądze. Nagrodzone zostały, poza wymienionymi powyżej, następujące osoby: Rafał Karwowski i Zuzanna Pęksa z klasy III A, Hanna Andruszkiewicz, Hanna Biadasiewicz, Leon Pilcicki oraz Joanna Skibicka z klasy III E oraz Antoni Marcinowicz, Sebastian Roszkowski i Karol Stocki z klasy III F.

Każda długa droga zaczyna się od postawienia pierwszego kroku i zdobyte w ten sposób doświadczenie z pewnością jest tym pierwszym krokiem do kolejnych sukcesów na rynku kapitałowym. Inwestowanie nie jest łatwe i nie jest dla każdego, ale Szkolna Internetowa Gra Giełdowa daje szansę każdemu, kto chciałby poprzez ten pierwszy krok zainwestować w siebie.
Życzymy zatem wszystkim ogromnych sukcesów w pomnażaniu kapitału i zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach SIGG!

Koordynator SIGG i opiekun zespołów
Maciej Łuszczewski

 

Z okazji 1000-lecia Koronacji Bolesława Chrobrego w naszej szkole przez dwa dni odbyły się wyjątkowe wydarzenia upamiętniające tę doniosłą rocznicę.

W ramach obchodów uczniowie uczestniczyli w specjalnej lekcji historii, podczas której omówiono znaczenie koronacji pierwszego króla Polski oraz jej wpływ na kształtowanie państwowości.

Odbyła się także debata oksfordzka, w trakcie której młodzież rozważała zagadnienia związane z agresywną polityką na przestrzeni dziejów.

Następnie Pani Ida Stefanowicz z Narodowego Banku Polskiego wygłosiła prelekcję na temat rozkwitu numizmatyki za czasów Bolesława Chrobrego oraz opowiedziała o kolekcjonerskich emisjach przygotowanych specjalnie na tę okazję.

Młodzież również mierzyła się z zagadkami dotyczącymi Bolesława Chrobrego w escape room.

Rozstrzygnęliśmy również konkurs na banknoty specjalnie przygotowane na obchody 1000-lecia koronacji.
Oto lista nagrodzonych:
- Nadia Szepietowska kl.7A – I MIEJSCE;
- Aleksandra Witek kl. 7A – I MIEJSCE;
- Magdalena Łukaszewicz kl.7C - II MIEJSCE;
- Tymoteusz Makal kl.7A - III MIEJSCE;
- Gabriela Stasiewicz kl.7A - III MIEJSCE.

Osoby wyróżnione:
- Julian Ciepłucha kl.7C;
- Blanka Gawryluk kl.7C;
- Aleksandra Ogilba kl.7C;
- Agata Czerchlańska kl.7A;
- Michał Kudrycki kl.7C;
- Julia Bajena kl.8A.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za aktywny udział, zaangażowanie oraz stworzenie podniosłej atmosfery tego wyjątkowego dnia.

Katarzyna Gromadzka

 

Woda to jeden z najcenniejszych związków chemicznych na Ziemi, niezbędny do życia zarówno dla ludzi, jak i dla całej przyrody. Jej rola jest nie do przecenienia, a odpowiedzialne gospodarowanie zasobami wodnymi staje się dziś jednym z kluczowych wyzwań współczesnego świata.

Tegoroczny projekt, tzw. Collaborative Sciences Project, projekt realizowany przez klasę 3 g, zatytułowany ‘H2O- Just Add Water’, ma za zadanie pogłębić wiedzę uczniów na temat właściwości, roli wody w ekosystemach i jej znaczenia dla człowieka. Grupa biologiczna, chemiczna, fizyczna i informatyczna zgromadzą materiały i zredagują artykuł do gazetki IB Times. Chcemy podzielić się ciekawymi informacjami i wnioskami z naszą szkolną społecznością.

Zespół nauczycieli Grupy 4

Katarzyna Kwasik

 

Drodzy Uczniowie,
przypominamy o przedłużenie konkursu „#NIEZŁY NUMER BOOMER”, organizowanego przez Departament Edukacji Urzędu Miejskiego w Białymstoku w ramach II edycji projektu edukacyjnego "A-TO-MY".

Poniżej szczegóły konkursu:
Konkurs skierowany jest do uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych i uczniów szkół ponadpodstawowych oraz ich rodziców.

• Jak wziąć udział w konkursie?
1) Należy nagrać film wspólnie z rodzicem/opiekunem prawnym, czy kimś dorosłym ukazując wspólną aktywność;
2) Film powinien mieć długość maksymalnie do 30 sekund.

• Jak się zgłosić do konkursu?
1) Uczniowie zgłaszają swój udział poprzez osobę wyznaczoną przez szkołę - dorosłego Ambasadora Zdrowia Psychicznego – p. Julię Wilczewską;
2) Ocenie podlegają prace przekazane do Departamentu Edukacji Urzędu Miejskiego w Białymstoku, ul. Legionowa 7 w dowolnym formacie video do 5 maja 2025 r.

Życzymy Powodzenia!

Kamila Fidler 

 

 

Podkategorie