24 listopada 2023r. uczniowie klasy 2a wzięli udział w 3 edycji ogólnopolskiej Nocy Anglistów. Wydarzenie odbywa się już kolejny raz na uniwersytetach i uczelniach wyższych w całej Polsce.
Uniwersytet w Białymstoku również organizuje wykłady i warsztaty dla uczniów i zaprasza wszystkich do udziału zarówno stacjonarnie jak i online.
Uczniowie naszej szkoły mieli okazję odwiedzić wydział Filologiczny Uniwersytetu w Białymstoku oraz zgłębić tajniki “metafor” w interaktywnych zajęciach prowadzonych przez p. dr Justynę Wawrzyniuk pt. ‘From Shakespeare to emoji: quite literally about metaphors. Od Shakespeare’a do emoji: dosłownie o metaforach’.
Uczniowie chętnie i aktywnie brali udział w interaktywnych zadaniach i z łatwością posługiwali się nie tylko językiem angielskim, ale także metaforami, które okazały się wszechobecne w naszej codziennej mowie.

Organizatorzy wycieczki:
Agnieszka Andraka i Agnieszka Pęksa