Film p.t. Zatrzymać depopulację – praca zespołu uczniów klasy 1g II LO w Białymstoku, w składzie: Antonina Szklarzewska, Paweł Zapora i Marek Seweryn  pod opieką merytoryczną p. Olgi Bułatowicz otrzymał III nagrodę w konkursie, którego pomysłodawcą i organizatorem był Departament Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.

Dlaczego jest nas mniej? - Zatrzymaj depopulację! - to hasło konkursu oraz jednocześnie temat przeprowadzonych warsztatów dla młodzieży. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie przedstawić swój przepis na zatrzymanie lub też odwrócenie zjawiska depopulacji w naszym regionie. Konkurs był skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu województwa podlaskiego. Jednym z istotnych celów konkursu było włączenie młodzieży do dyskusji na temat zjawisk demograficznych. Głębsza analiza tematu, zaangażowanie uczniów i w efekcie przygotowanie prac konkursowych ukazało punkt widzenia młodego pokolenia na zjawisko depopulacji w naszym regionie.

Gratulujemy!