Wzorem ubiegłych lat Komitet Organizacyjny Ogólnopolskiego Młodzieżowego Seminarium Astronomiczno-Astronautycznego (OMSA) im. Profesora Roberta Głębockiego zaprasza do przeprowadzenia wojewódzkich konkursów na referat z zakresu astronomii i astronautyki dla uczniów szkół średnich (dodatkowo dopuszczamy uczniów ostatniej klasy szkoły podstawowej jeżeli zaistnieje taka potrzeba). Patronat merytoryczny nad przebiegiem konkursu i seminarium sprawują Polskie Towarzystwo Astronomiczne oraz Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii.

Terminarz:

od 20 października 2023 r. do 16 lutego 2024 r.
- na adresy, wskazane w regulaminach wojewódzkich, nadchodzą pisemne referaty;
- Wojewódzkie Komisje Konkursowe – powołane przez Kuratoria Oświaty, Wojewódzkie Ośrodki Metodyczne lub Ośrodki Doskonalenia Nauczycieli – typują referaty, które wygłaszane będą podczas wojewódzkich seminariów;
od 19 do 26 lutego 2024 r.
- odbywają się Wojewódzkie Młodzieżowe Seminaria Astronomiczno-Astronautyczne, podczas których referowane są najlepsze nadesłane prace;
- w wyniku wojewódzkich seminariów, poszczególne Wojewódzkie Komisje Konkursowe typują po trzy referaty do wygłoszenia oraz trzech kibiców-uczestników (bez możliwości prezentacji) na L OMSA w Grudziądzu;
UWAGA: Organizator wojewódzki decyduje o wyborze formuły zdalnej, bezpośredniej lub hybrydowej w danym województwie. Rekomendujemy formułę bezpośrednią.
Finał bezpośredni w Grudziądzu oraz transmisja: 21-23 marca 2024 r.
- w Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym w Grudziądzu odbywa się L Ogólnopolskie Młodzieżowe Seminarium Astronomiczno-Astronautyczne dla laureatów seminariów wojewódzkich;
- szczegółową informację o grudziądzkim seminarium prześlemy do przedstawicieli tych województw, które rozpiszą konkursy. Mamy nadzieję, że zgłoszenia nadejdą ze wszystkich województw.