„Wszystko ma swój czas. I każde dzieło ma swój czas pod niebem.
Jest czas śmiechu (...) i czas tańca...”

Księga Koheleta

Staropolskiej tradycji zadość czyniąc, na 100 dni przed maturą, 20 stycznia 2024r., tegoroczni maturzyści II Liceum Ogólnokształcącego im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej uczestniczyli w balu studniówkowym, który - jak co roku - odbył się w Dworku Czarneckiego. Czwartoklasistom towarzyszyli Wychowawcy, Nauczyciele, Rodzice oraz Dyrekcja II LO. Swoją obecnością abiturientów zaszczycili również  Pan Jacek Brzozowski  - Wojewoda Podlaski oraz Prezydent Miasta Białegostoku - Pan Tadeusz Truskolaski.

Część oficjalną balu, prowadzoną przez Kamilę Niemotko i Grzegorza Smyka, rozpoczęła Maja Łajkowska piosenką pt. „Million years ago”, a Pan Dyrektor Dariusz Bossowski uroczyście powitał zebranych słowami:

„Życzę wszystkim wspaniałej zabawy do samego rana. Życzę dobrych wyborów w życiu, szczęścia, radości i rozwijania swoich pasji. Na zawsze zapamiętajcie naszą Szkołę, o której mówcie tylko dobrze. To w niej bowiem kształtowały się Wasze młodzieńcze charaktery i Wy wszyscy ją tworzycie – dziś jako uczniowie – maturzyści, a już za 100 dni – absolwenci.”

Po szczerych podziękowaniach i życzeniach dalszych sukcesów złożonych Uczniom, Dyrekcji, Wychowawcom, Nauczycielom oraz Rodzicom, Pan Prezydent Tadeusz Truskolaski w towarzystwie Sapieżanki Julii Sosny rozpoczął bal staropolskim polonezem. Pokazową choreografię tańca przygotowali maturzyści pod kierownictwem Pani Prof. Doroty Bondar. W tak zacnym gronie, poddani urokowi tego wyjątkowego wieczoru,  uczestnicy imprezy bawili się do białego rana. Teraz przed maturzystami odliczanie symbolicznych stu dni do egzaminu dojrzałości.

Polonez - 2 filmy

Media o naszerj studniówce:

Kurier Poranny
relacja Kuriera Porannego