Dnia 9 lutego 2024 r. Pani Aleksandra Pietrasz, studentka IV roku prawa (Wydział Prawa Uniwersytetu w Białymstoku) oraz przedstawicielka Akademii Wymiaru Sprawiedliwości przeprowadziła w II Liceum Ogólnokształcącym im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku prelekcję nt. zjawiska przemocy, w tym cyberprzemocy w polskim prawie karnym. W prelekcji uczestniczyli Uczniowie klasy: IE, IIE oraz IIIE.

Podczas prelekcji Uczniowie zapoznali się z podstawowymi pojęciami związanymi z prawem karnym oraz aktami prawnymi regulującymi przedmiotowe zagadnienia. Zostały również omówione szczegółowe kwestie dot. przemocy związane m.in. z jej rodzajami, sposobami reakcji na przemoc oraz organami i instytucjami, które zajmują się pomocą pokrzywdzonym.

Uczniowie mieli możliwość zweryfikowania swojej wiedzy przy pomocy krótkich testów wypełnianych na początku i na końcu lekcji.

Monika Winckiewicz