Dnia 15. lutego 2024 r. roku naszą szkołę odwiedzili goście z Warszawy. Są to: pani Anja Geissel - dyrektorka Działu Językowego Instytutu Goethego w Warszawie, Maximilian Weiss - konsultant ds. Nauczania Języka Niemieckiego Instytutu Goethego , Thorsten Kerp - zastępca kierownika Wydziału Kultury ambasady Republiki Federalnej Niemiec oraz Henning Christiansen koordynator programu DSD II w Centralnym Wydziale Szkolnictwa za Granicą (ZfA).
Goście spotkali się z nauczycielami i uczniami naszej szkoły. Na początku spotkania uczniowie zapoznali krótko gości z historią szkoły, przedstawili patronkę i pokazali swoje ulubione miejsca w szkole posługując się przy tym płynnie językiem niemieckim.
Niemieccy goście wzięli również udział w krótkiej wycieczce po Białymstoku, w czasie której uczniowie zaprezentowali największe atrakcje miasta.
Dla uczniów klas siódmych i ósmych, którzy uczestniczą w programie PASCH zorganizowane zostały warsztaty związane tematycznie z karnawałem, które odbyły się zarówno 15. jak i 16. lutego. Najciekawsze okazały się zawiłości językowe dotyczące tej uroczystości w różnych landach. Uczniowie na pewno nie żałowali czasu spędzonego na warsztatach!