Wydział Elektryczny Politechniki Białostockiej i Okręgowy Urząd Miar w Białymstoku organizują Konkurs Wiedzy o Metrologii „Metroliga”. Jest on dedykowany dla uczniów szkół ponadpodstawowych.
W roku szkolnym 2023/2024 odbędzie się trzecia edycja konkursu. Jej hasłem przewodnim jest „Metrologia na zielono”.
Celem konkursu jest zainteresowanie uczniów szkół ponadpodstawowych wiedzą o pomiarach i umiejętnościami mierzenia.
Do konkursu mogą przystąpić wyłącznie drużyny dwuosobowe, utworzone z uczniów z tej samej klasy, z tej samej szkoły, po wcześniejszej rejestracji w terminie do 7 kwietnia 2024 roku.
Konkurs będzie się składał z trzech części.
Część I – opracowanie przez zespół plakatu: format A2, orientacja pionowa, technika wykonania dowolna, tematyka związana z hasłem przewodnim bieżącej edycji konkursu: „Metrologia na zielono”.
Plakaty należy nadsyłać w wersji elektronicznej PDF (w rozdzielczości minimum 300 dpi) na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 5 maja 2024 r.
Komisja konkursowa dokona oceny plakatów i do dnia 15 maja 2024 r. opublikuje listę zespołów zakwalifikowanych do II i III części konkursu.
Część II – test wiedzy odbędzie się 21 maja 2024 r. na Wydziale Elektrycznym Politechniki Białostockiej. Polegał on będzie na rozwiązaniu quizu (indywidualnie przez każdego uczestnika). Quiz będzie obejmował wcześniej określony zakres zagadnień. Uczestnicy będą mieli dostęp do przykładowych zadań.
Część III – praktyczna – odbędzie się 21 maja 2024 r. na Wydziale Elektrycznym Politechniki Białostockiej i będzie polegała na drużynowym przeprowadzeniu pomiarów i wykonaniu niezbędnych obliczeń matematycznych.
Więcej informacji: www.pb.edu.pl/metroliga/