Z radością informujemy, że 27 uczniów naszej szkoły zdało egzamin DSD II. Egzamin pisemny odbył się w listopadzie 2023 r., natomiast egzamin ustny w grudniu 2023 r. Prace pisemne sprawdzane były przez niemieckich ekspertów programu DSD w Niemczech.
Egzamin Deutsches Sprachdiplom to najwyższy poziom egzaminu państwowego Republiki Federalnej Niemiec osiągany przez uczniów poza granicami tego kraju. Spełnia on wymogi standardów egzaminów końcowych w szkołach niemieckich oraz standardów europejskich. Niemiecki Dyplom Językowy odpowiada poziomowi B2/C1 według Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego. Dyplom DSD zwalnia z egzaminu z języka niemieckiego na wszystkie wyższe uczelnie w Niemczech.

Certyfikat DSD II uzyskali:

Alifier Małgorzata
Bąbczyńska Natalia