Bardzo miło nam poinformować, że uczniowie II LO im. Ks. Anny z Sapiehów Jabłonowskiej wzięli udział w VIII Edycji Międzynarodowego Konkursu Wiedzy Historycznej „Polska-Szwecja między rywalizacją i współpracą”.
Konkurs jest skierowany do uczniów szkół średnich z Polski, Litwy i Szwecji. Objęty został m.in. patronatem Kancelarii Sejmu RP.
Nasi uczniowie wystartowali w trzech kategoriach: wypracowanie, prezentacja multimedialna i praca plastyczna.
W kategorii wypracowanie: Hanna Potocka z klasy IE uzyskała tytuł laureatki. Hania napisała pracę nt.: Kobiety na tronie szwedzkim.
W kategorii praca plastyczna: Zosia Ginszt z klasy IVD została laureatką. Zosia zrobiła piękny witraż o tematyce historycznej.
Również w kategorii praca plastyczna Julia Maksimowicz z klasy IIG wykonała portret  Konstancji Habsburżanki i uzyskała tytuł laureatki.

Opiekunami naukowymi uczniów są prof. Michał Dobkowski i prof. Alicja Potocka.