W pełnych emocji oraz zwrotów akcji zawodach wzięło udział aż 115 uczniów szkół ponadpodstawowych!

Na starcie w Centrum Nowoczesnego Kształcenia PB pojawiły się 23 zespoły, reprezentujące szkoły ponadpodstawowe z Białegostoku, Szczecina, Warszawy, Lublina i Ostrołęki.

Punktualnie o 11:30 uczestnicy „odpalili” w głowie każdą znaną regułę matematyczną, twierdzenie i wzór. Przez kolejne 2 godziny korzystali z tej wiedzy, starając się rozwiązać jak najwięcej zadań .

Co ciekawe swoje osiągnięcia mogli na żywo porównać z innymi zespołami z Polski i świata. Tego samego dnia i o tej samej porze do Náboja stanęli uczniowie z 13 krajów: Austrii, Szwajcarii, Czech, Niemiec, Estonii, Wielkiej Brytanii, Chorwacji, Węgier, Polski, Iranu, Rumunii, Serbii, Słowacji.

Náboj Polska 2024 odbywał się jednocześnie w 5 miastach: Białymstoku, Krakowie, Warszawie, Wrocławiu i Gdańsku.

Zwycięzcy lokalni w kategorii Junior:

Miejsce 1: II Liceum Ogólnokształcące im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku. Drużyna A w składzie: Kacper Januszkiewicz (klasa 2a), Michał Jóźwiak (klasa 2a), Michał Iwaniuk (klasa 2a), Aliaksiei Brutski (klasa 2g), Adam Sienkiewicz (klasa 2a)

Miejsce 2: I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Białymstoku. Drużyna B

Miejsce 3: II Liceum Ogólnokształcące im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku. Drużyna B w składzie: Mikołaj Ławreszuk (klasa 1a), Bartosz Pawlicz (klasa 1a), Jakub Sawicki (klasa 1a), Mateusz Słaby (klasa 1a), Maciej Sobolewski (klasa 1a)

Zwycięzcy lokalni w kategorii Senior:

Miejsce 1: II Liceum Ogólnokształcące im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku. Drużyna A w składzie: Sylwia Sapkowska (klasa 4a), Maciej Sirocki (klasa 4a), Jan Błażuk (klasa 4a), Michał Burzyński (klasa 4a), Stanisław Kozłowski (klasa 2a)

Miejsce 2: Prywatne Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi w Lublinie

Miejsce 3: I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Białymstoku. Drużyna A

Gratulujemy!