25 marca odbyła się część pisemna zawodów III stopnia Olimpiady Literatury i Języka Polskiego dla Szkół Podstawowych.
Znamy wyniki tego etapu.
Finalistką olimpiady została uczennica klasy 8b, Anna Ptaszyńska – serdecznie gratulujemy!
Do ostatniej, ustnej części zawodów finałowych, zakwalifikowało się czworo uczniów naszej szkoły, którzy w dniach 14-15 kwietnia zawalczą w Konstancinie Jeziornie o tytuł laureata. Są to uczniowie klasy 8a: Zuzanna Trojgo (obecnie trzecia w Polsce w tabeli wyników), Aleksandra Łukaszewicz (16 miejsce w Polsce), Tomasz Pogorzelski (17 miejsce w Polsce) i Maja Brzozowska (37 miejsce w Polsce). Warto dodać, że do ostatniego etapu zakwalifikowało się zaledwie 45 uczniów z całego kraju, z niemal 200 rozpoczynających etap okręgowy.
Wszystkim naszym uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w ostatnich zawodach.

Agata Rybarczyk