Szanowni Uczniowie,

Nasze Liceum, jako jedyne w województwie, już po raz drugi otrzymało zaproszenie do udziału w prestiżowym stypendium dla wybitnych uczniów szkół średnich "Queen Hedvig Scholarship".

QHA

Projekt ten polega na przyznaniu stypendiów w formie tygodniowego wyjazdu do Doliny Krzemowej w USA w terminie wrzesień/październik 2023 r.  Do udziału w programie zaproszeni są  wyłącznie uczniowie klas drugich i trzecich liceum.

Podczas wyjazdu stypendyści będą mieli okazję zwiedzić Stanford University, SRI International, oraz niektóre prestiżowe korporacje z USA np. Google, a także odwiedzić takie miasta jak San Francisco czy Los Angeles.

Celem uczniów biorących udział w wyjeździe stypendialnym jest zdobycie unikalnego doświadczenia poprzez odwiedzenie szeregu instytucji i firm amerykańskich oraz poznanie możliwości rozwoju swoich umiejętności w przyszłości, a także zapoznanie się z kulturą amerykańskich studentów.

Warunkiem uczestnictwa jest przejście dwóch etapów rekrutacji:

Etap pierwszy – będzie się odbywał na terenie szkoły i polegać będzie na złożeniu przez zainteresowanych uczniów klas drugich i trzecich II LO Dyrektorowi Szkoły wniosku o przyznanie Stypendium, w formie:

• wniosku o przyznanie stypendium Wniosek
  • sporządzonego w języku polskim listu motywacyjnego, w którym uczeń opisze chęć wzięcia udziału w Programie, swoją motywację oraz możliwy wpływ Programu na realizację planów naukowych i zawodowych, a także informacje na temat wybitnych osiągnięć w nauce oraz projektów społecznych i charytatywnych, w jakich uczeń brał udział.
  • sporządzonego w języku angielskim esejuna temat osoby, która ucznia inspiruje, wzoru naukowego, bohatera itp., przy czym esej może składać się maksymalnie z 1.384 (tysiąca trzystu osiemdziesięciu czterech) wyrazów.

Wniosek wraz z załącznikami (listem motywacyjnym i esejem) należy złożyć w wersji papierowej do sekretariatu szkoły oraz wysłać mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w tytule wiadomości koniecznie wpisując „wniosek do stypendium Queen Hedvig Scholarship”.

Termin składania wniosków to 21 kwietnia 2023 r. (piątek) do godz. 15.30.

Na podstawie złożonych wniosków Komisja Konkursowa dokona wyboru 5 najlepszych Kandydatów, którzy zostaną zakwalifikowani do etapu II rekrutacji.

Etap drugi polega na spotkaniu (online lub stacjonarnie) w języku angielskim z Radą Stypendialną, która ostatecznie wybierze Stypendystów.

Etap trzeci polega na głosowaniu online na wybranego, wyłonionego w II etapie rekrutacji kandydata. Do głosowania mają prawo wszyscy zainteresowania Programem Stypendialnym. Ocena końcowa kandydata składa się w 75% z punktów otrzymanych w II etapie od Komisji Konkursowej II stopnia oraz w 25% z głosów otrzymanych w wyniku głosowania w Internecie. Link do głosowania pojawi się na stronie internetowej Fundacji.

Zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem oraz Pamiątkowym albumem z poprzedniej edycji Stypendium Regulamin, Album