Mamy przyjemność poinformować, iż nasi ósmoklasiści odnieśli niebywały sukces.

W sobotę 15 kwietnia odbył się finał Olimpiady Literatury i Języka Polskiego dla Szkół Podstawowych. Z niemal 700 uczniów z całego kraju wyłoniono 47 najlepszych, którzy przystąpili do etapu ustnego ogólnopolskich zawodów.

Z grona 47 młodych humanistów tytuł laureata zdobyło 27 uczniów. W tym: 4 osoby z województwa podlaskiego, ze Szkoły Podstawowej nr 53, z jednej klasy: 8a.
Czworo Wspaniałych to, w kolejności alfabetycznej: Maja Brzozowska, Aleksandra Łukaszewicz, Tomasz Pogorzelski i Zuzanna Trojgo.

Uczniowie SP 53 w finale Olimpiady Literatury i Języka Polskiego dla Szkół Podstawowych

Profesor dr hab. Tomasz Chachulski wchodzący w skład Komitetu Głównego OliJP dla SP podkreślił niezwykle wysoki poziom prezentowany przez uczestników etapu ustnego, porównując ich przygotowanie merytoryczne i umiejętność pięknego wypowiadania się z poziomem laureatów siostrzanej olimpiady dla uczniów szkół średnich.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na polu naukowym.