Dnia 21 kwietnia 2023r. w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Turniej Tańca o Puchar Dyrektora II LO. To już piąta edycja tej imprezy. Cieszymy się, że swój udział zgłosiły pary, które reprezentowały Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną w Białymstoku, Niepubliczną Szkołę Podstawową  Św. Cyryla i Metodego w Białymstoku, Szkołę Podstawowej nr 53 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Białymstoku oraz II Liceum Ogólnokształcące im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku. Do udziału w imprezie zgłosiło się w sumie 76 par.

Młodzi, piękni i niezwykle wytworni... tak można powiedzieć o zawodnikach, którzy zaprezentowali swoje umiejętności taneczne prezentowane w tańcach standardowych i latynoamerykańskich. Turniej dla zawodników był sportową rywalizacją wywołującą silne emocje, które udzielały się także kibicującym. Nie zabrakło także pokazów w wykonaniu par sportowych.

Zawodników oceniali: p. Dorota Dudenko - Kielczyk, p.Karolina Stasiełuk - Gryc, p. Katarzyna Misiuk, p. Paulina Orlińska, p. Piotr Datczuk, sędzia skrutiner- p. Izabela Słomka - Łabanowska.

Oto najlepsze pary turnieju:

Kategoria : SZKOŁA PODSTAWOWA- klasy siódme

I miejsce: Michał Bujnowski – Hanna Sokólska kl. 7B

II miejsce: Wojciech Kramkowski – Gabriela Zalewska kl. 7B

III miejsce: Łukasz Monieta- Natalia Michalik kl. 7B

Kategoria : SZKOŁA PODSTAWOWA- klasy ósme

I miejsce: Gabriel Jakimiuk – Julia Zalewska Niepubliczna Szkołą Podstawowa Św. Cyryla i Metodego w Białymstoku

II miejsce: Szymon Juchnowski – Lena Wojcieszuk Niepubliczna Szkołą Podstawowa Św. Cyryla i Metodego w Białymstoku

III miejsce: Jakub Omieljaniuk – Katarzyna Waśkowska Niepubliczna Szkołą Podstawowa Św. Cyryla i Metodego w Białymstoku

Kategoria:” Uczniowie klas pierwszych II LO”

I miejsce: Bartłomiej Baczar – Dominika Wysocka kl. 1F

II miejsce: Antoni Giergiel – Weronika Kryś kl. 1G

III miejsce: Beniamin Konopko – Julia Szemplińska kl. 1B

Kategoria: „I rok tańca”

I miejsce: Beniamin Konopko – Natalia Gawryluk II LO

III miejsce: Bartłomiej Baczar – Julia Szemplińska II LO

Kategoria OPEN

I miejsce: Mateusz Brzozowski – Olga Budnik II LO

II miejsce: Beniamin Konopko – Natalia Gawryluk II LO

III miejsce: Hubert Mężyński – Gabriela Szczykowska Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna

Gratulujemy wszystkim zawodnikom i do zobaczenia za rok!