8 maja 2023r. w Szkole Podstawowej nr 24 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. 2 Korpusu Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie w  Białymstoku odbyło się uroczyste podsumowanie  Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych organizowanych dla uczniów szkół podstawowych w roku szkolnym 2022/2023.

Szkoła Podstawowa nr 53 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Białymstoku znów nie miała sobie równych. To właśnie do naszej szkoły trafiła największa liczba tytułów laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych. Nasi uczniowie zdobyli aż 22 tytuły laureata.  Jest to najwyższy wynik w województwie podlaskim.

Wśród wielokrotnych laureatów, znaleźli się:
Mikołaj Ławreszuk , który jest  laureatem Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego, Matematycznego
i Maciej Szeweluk, laureat Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego i Języka Angielskiego;

Tytuł laureata zdobyli także :

Zofia Strankowska, Alicja Bielecka, Maja Brzozowska, Matylda Kryńska, Julia Sobczynska, Laura Woźniewska, Natalia Matwiejczuk, Natalia Anna Sienkiewicz, Michaela Sushenok, Gabriela Sadowska, Kacper Sakowski, Anna Ptaszyńska, Zofia Kościuch, Zuzanna Trojgo, Anna Maria Jurczuk, Justyna Pul, Kacper Wnorowski, Patryk Radziwoński