23 czerwca o godz. 11.30 uczniowie klas siódmych spotkali się z dyrekcją, nauczycielami i rodzicami, aby pożegnać rok szkolny 2022/2023. Uroczystość rozpoczęli tegoroczni absolwenci Szkoły Podstawowej nr 53 z Oddziałami Dwujęzycznymi, którzy pod kierunkiem Pani Doroty Bondar przygotowali taneczny występ. W trakcie spotkania muzyczne talenty zaprezentowały uczennice klasy 7b – Maria Romek i Gabriela Zalewska. Nad sprwnym przebiegiem uroczystości czuwały osoby prowadzące – Pani Agnieszka Wróblewska i Pan Antoni Świetlicki.
Pan Dyrektor Dariusz Bossowski życzył wszystkim zebranym dobrego odpoczynku, nabrania sił i pięknych wakacji. Podziękował uczniom, rodzicom, opiekunom, nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły  za zaangażowanie i pracę, która przyniosła znakomite wyniki. Uczniowie otrzymali z rąk Pana Dyrektora Dariusza Bossowskiego świadectwa, dyplomy, podziękowania i nagrody.
Troje uczniów ukończyło klasę siódmą ze średnią 6,0. Są to:
Tymoteusz Kamiński z klasy 7a, Nadia Michalik z klasy 7b, Pola Protas z klasy 7b.
Pola Prota została wyróżniona także za 100% frekwencję.
Uczniowie klasy 7a wspólnymi siłami osiągnęli średnią dydaktyczną 5,62 , natomiast uczniowie klasy 7b wypracowali średnią dydaktyczną 5,15.
56 uczniów otrzymało świadectwa z wyróżnieniem.

• Wśród siódmoklasistów znajdują się tegoroczni laureaci i finaliści olimpiad i konkursów przedmiotowych. Są to uczniowie klasy 7a:
  • Michał Czarniecki – finalista Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego,
  • Tymoteusz Kamiński – finalista Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego,
  • Samanta Popielnickaja – finalista Wojewódzkiego Konkursu Języka Rosyjskiego,
  • Patryk Radziwoński – laureat Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego,
  • Kacper Wnorowski  – laureat Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego,
  • Aleksandra Żukowska – finalistka Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej Juniorów.

Po uroczystości uczniowie spotkali się w salach z wychowawcami, którzy życzyli wszystkim udanego wypoczynku i bezpiecznych wakacji.