Gratuluję wszystkim Absolwentom wyników matury międzynarodowej!

Najwyższe wyniki w szkole uzyskali:
1. Michał Jerzy Lipski - 40 punktów!
2. Aleksandra Mińko – 40 punktów !
3. Oliwia Salwocka – 39 punktów !
Maksymalnym wynikiem możliwym do osiągnięcia jest 45 punktów (z każdego z 6 przedmiotów można osiągnąć maksymalnie 7 punktów oraz 3 dodatkowe punkty za Extended Essay oraz TOK).
Średni wynik matury międzynarodowej w II LO to 35 punkt, który przewyższa średnią światową.
Cieszą nas wyniki Michała Lipskiego, Aleksandry Mińko i , które są dla nas ogromnym sukcesem, tylko nieliczni abiturienci International Baccalaureate Diploma Programme na całym świecie osiągają wyniki w granicach 40 punktów. Gratulujemy!
Najwyższą ocenę z matury w skali 1-7, czyli 'siódemkę' z egzaminu maturalnego uzyskali:
• język angielski (poziom rozszerzony): Karolina Rajczuk, Oliwia Salwocka, Natalia Szymańska, Hanna Winiarska oraz Wiktoria Wysocka
• język francuski (poziom podstawowy): Julia Goryś, Michał Jerzy Lipski oraz Aleksandra Mińko
• biologia (poziom podstawowy): Michał Jerzy Lipski
• fizyka (poziom rozszerzony): Oliwia Salwocka
• matematyka AI (poziom podstawowy): Aleksandra Mińko
Uzyskanie oceny 7 z egzaminu maturalnego przeliczne jest uczniom IB DP rekrutującym na polskie uczelnie jako 100% wynik matury w rekrutacji z danego przedmiotu.

Gratuluję i cieszę się z wysokich wyników matury międzynarodowej Wszystkich Absolwentów II Liceum Ogólnokształcącego im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku. Życzę podjęcia studiów na wymarzonych uczelniach w kraju i za granicą. Składam wyrazy uznania i szacunku Waszym Rodzicom. Gratuluję również Nauczycielom i dziękuję za wspaniałą pracę.
Dariusz Bossowski, dyrektor szkoły