Zapraszamy do uczestnictwa w olimpiadzie, której tematem przewodnim jest: "Stulecie autokefalii Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego – rys historyczno- kanoniczny."
Olimpiada posiada akredytację Ministra Edukacji Narodowej (rozporządzenie MENiS z dnia 29.01.2002 r. w sprawie organizacji oraz sposobu przeprowadzania konkursów, turniejów i olimpiad – Dz. U. Nr 13, poz. 125). Organizatorem jej jest Katedra Teologii Prawosławnej Uniwersytetu w Białymstoku.

Olimpiada przeprowadzona zostanie w trzech etapach:
I ETAP – szkolny – odbędzie się 14 grudnia 2023 r.
Eliminacje I stopnia (szkolne) będą miały formę pisemną. Uczestnicy napiszą pracę na jeden z trzech zaproponowanych tematów.
II ETAP – okręgowy – odbędzie się 8 lutego 2024 r.
Eliminacje II stopnia (okręgowe) przeprowadzone zostaną w formie testu.
III ETAP – centralny – odbędzie się 14-15 marca 2024 r. w Centrum Kultury Prawosławnej w Białymstoku, ul. Św. Mikołaja 5.
Eliminacje III stopnia (centralne) składać się będą z dwóch części: pisemnego testu i ustnej wypowiedzi.

Lista zagadnień tematycznych, literatura przedmiotu, źródła  zostaną opublikowane w załącznikach na stronie Katedry: http://prawoslawie.uwb.edu.pl/
Zgłoszenia przyjmowane są do 15 października 2023r.

Zachęcamy do udziału i życzymy powodzenia!

Szkolny koordynator Magdalena Łaszczuk