22 września 2023 r. w  ZSO nr 2 w Białymstoku miała miejsce uroczystość wręczenia aktów stypendialnych.

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością:

Prezydent Miasta Białegostoku Pan Tadeusz Truskolaski, Pani Katarzyna Kisielewska - Martyniuk - wiceprzewodnicząca Rady Miasta Białystok, Pani Wiesława Ćwiklińska - Dyrektor Departamentu Edukacji Urzędu Miejskiego w Białymstoku, Pan Jacek Brzozowki - Dyrektor Departamentu Prezydenta, Pan Krzysztof Ostrowski - starszy wizytator, przedstawiciel Podlaskiego Kuratora Oświaty, Pani Joanna Misiuk - Przewodnicząca Komisji Edukacji i Wychowania Rady Miasta, Pani Katarzyna Jamróz - Przewodnicząca Komisji Budżetu i Finansów Rady Miasta, Pani Elzbieta Ewa Mikulska - Prezes Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Białymstoku, Pani Agnieszka Małgorzata Rzeszewska - przewodnicząca Komisji MIędzyzakładowej NSZZ "Solidarność" Pracowników Oświaty i Wychowania w Białymstoku.

Uczniowie naszej szkoły stanowili najliczniejsze grono stypendystów spośród wszystkich białostockich szkół.

Prezydent Miasta Białegostoku przyznał naszym Uczniom 43. stypendia za wysokie wyniki i osiągnięcia w nauce na rok szkolny 2023/2024. W gronie stypendystów wyróżnionych za wyniki i osiągnięcia w nauce jest aż 35.uczniów II LO i aż 8.uczniów SP 53.

Stypendium za wysokie wyniki i osiagniecia w nauce na rok szkolny 2023/2024 otrzymali następujący Uczniowie:

Michał Aściukiewicz, Jan Błażuk, Konrad Bondarewicz, Julia Borowik, Maja Brzozowska, Jakub Buzun, Natalia Demczuk, Mariusz Górecki, Magdalena Grondek, Mateusz Gulewicz, Michał Jabłoński, Tomasz Jamiołkowski, Konrad Janowicz, Michał Jarmoc, Martyna Jaworowska, Michał Jurczuk, Weronika Klimczuk, Kandrat Koscian, Kacper Kuryś, Ewa Kużelewska, Mikołaj Ławreszuk, Martyna Łojewska, Aleksandra Łukaszewicz, Agata Muszyńska, Kacper Omieliańczyk, Stanisław Antoni Pańkowski, Tomasz Pogorzelski, Weronika Ramotowska, Izabela Rutkowska, Bartosz Rzemek, Miłosz Rzepniewski, Sylwia Sapkowska, Adam Sienkiewicz, Natalia Sienkiewicz, Maciej Szeweluk, Wiktoria Śnitko, Mikołaj Tomczuk, Zuzanna Trojgo, Damian Trusiewicz, Wasilewski Piotr, Natalia Wojciechowska, Mikołaj Zdrajkowski, Jakub Zych.

Prezydent Miasta Białegostoku przyznał także  16. Uczniom II Liceum Ogólnokształcącego im. Księznej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku stypendia za inowacyjną myśl techniczną na rok szkolny 2023/2024.

Stypendium za innowacyjną myśl techniczną na rok szkolny 2023/2024 otrzymali następujący Uczniowie:

Wiktoria Bogucka, Mateusz Bojko, AliakseiBrutski, Gustaw Gabrylewski, Kamil Januszkiewicz, Kacper Januszkiewcz,Michał Jóźwiak, Michał Karpiuk, Maksymilian Kowalczuk, Joanna Kusznier, Eryk Makuch, Krzysztof Nadulicz, Adam Sienkiewicz, Paulina Szutkiewicz, Kacper Warpachowski, Grzegorz Wojciuk.

Wśród wyróżnionych znalazła się także grupa 10. Uczniów, którym Prezydent Miasta Białegostoku przyznał stypendia w dziedzinie twórczości artystycznej.

Stypendium w dziedzinie twórczosci artystycznej na rok szkolny 2023/2024 otrzymali następujący Uczniowie:

Julia Borowik, Natalia Dudzińska, Amelia Filewicz, Natalai Gawryluk, Julita Matys, Olga Orzechowska, Maria Piekarska, Karol Stocki, Maja Zasim, Mikołaj Zdrajkowski.

Stypendium Prezydenta Miasta Białegostoku za wysokie wyniki i osiagnięcia w nauce oraz w dziedzinie twórczości artystycznej otrzymało także 4 uczniów rozpoczynających naukę w naszej szkole od 1 września 2023 r.:

Są to następujący Uczniowie:Maciej Sobolewski (Prywatna Szkoła Podstawowa nr 1), Tymoteusz Żelezniakowicz (Społeczna Szkoła Podstawowa nr 4 PTO), Jakub Deroń (SP 43)), Wiktoria Jakoniuk (Prywatna Szkoła Podstawowa nr 1).