11.10.2023 r. odbyła się gala wręczenia stypendiów Ministra Edukacji i Nauki.

Podczas uroczystej gali w gmachu Ministerstwa Edukacji i Nauki Sekretarz Stanu w MEiN Dariusz Piontkowski wręczył dyplomy przedstawicielom stypendystów.
Gratulował słowami:
– Gratuluję serdecznie, mam nadzieję, że to nie koniec waszych osiągnięć i to dopiero początek waszej kariery. Życzę powodzenia, abyście mogli te swoje talenty dalej rozwijać. I bardzo dziękuję waszym opiekunom, bo wy sami macie talenty, pracujecie, ale bez pomocy waszych nauczycieli nie bylibyście w stanie osiągnąć tego, co osiągnęliście. Gratuluję też waszym rodzicom, bo na pewno rozpiera ich duma. Gratuluję i życzę powodzenia – zakończył wiceminister.

Z rąk wiceministra Dariusza Piontkowksiego wyróżnienia odebrało łącznie 32 uczniów – po dwóch z każdego województwa. Województwo podlaskie reprezentowali uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku Sylwia Sapkowska z klasy 4a oraz Mikołaj Zdrajkowski z klasy 4e.
W imieniu stypendystów z całego kraju podziękowania złożyli stypendyści z II LO w Białymstoku.
Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym!