16 października 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 53 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Białymstoku miało miejsce uroczyste ślubowanie nowo przyjętych uczniów klas siódmych. Wszyscy siódmoklasiści, na czele z przedstawicielami klas, złożyli podniosłe przyrzeczenia w obecności sztandaru szkoły. Uczniowie klas siódmych ślubowali kierowanie się najwyższymi wartościami: dobrem, sprawiedliwością i uczciwością.
Podczas uroczystości głos zabrał Pan Dyrektor Dariusz Bossowski. Podkreślał wagę i wyjątkowość tego wydarzenia. Zapewnił o pełnoprawnej przynależności uczniów klas 7a i 7b do społeczności szkolnej.
W imieniu wychowawców klas siódmych głos zabrała Pani Profesor Ewa Sadowska. Uroczystość uświetnił występ Pauliny Cudowskiej - uczennicy klasy 1g, któraza śpiewała piosenkę „Nic dwa razy”.
Po zakończeniu oficjalnych uroczystości uczniowie klas siódmych SP 53 bawili się na tradycyjnych „Otrzęsinach”. Klasa VIII B przygotowała wiele ciekawych konkurencji.
Siódmoklasiści musieli przedstawić prezentację swojej klasy, następnie wykazać się wszechstronnym umysłem, pomysłowością, humorem, ale przede pokazać, że są zgraną drużyną. Otrzęsiny wygrała klasa VII B.
Po wszystkich zmaganiach jury zgodnie stwierdziło, że obie klasy siódme wzorowo wypełniły swoje zadania i w pełni zasługują, by przyjąć je do braci uczniowskiej. Od dziś stali się pełnoprawnymi uczniami tej szkoły i są godni nosić miano uczniów SP nr 53.