27 października obchodziliśmy Szkolny Dzień Języków Obcych w naszej szkole, święto związane z Europejskim Dniem Języków ustanowione w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską, którego celem jest promowanie nauki języków obcych.
Z tej okazji klasy 7 i 8 SP nr 53 z Oddziałami Dwujęzycznymi oraz klasy 1 i 2 Liceum Ogólnokształcącego Nr 2 miały okazję wziąć udział w grach i zabawach językowych przygotowanych przez naszych uczniów.
Pojawiły się stoiska z prezentacjami krajów anglojęzycznych, języka niemieckiego, francuskiego i rosyjskiego.

Drugim ważnym elementem Dnia Języków w naszej szkole był finał konkursu na plakat promujący naukę języków obcych ‘Języki zbliżają’, organizowanego przy współpracy z Europe Direct Podlaski, który ufundował  nagrody w konkursie. W imieniu Europe Direct Podlaskie swoją obecnością zaszczycił nas Pan Wojciech Żoń.

W kategorii szkoła podstawowa zostali nagrodzeni:
Magdalena Janiuk – miejsce 1
Natalia Wilamowska - miejsce 2
Piotr Pęksa - miejsce 3
natomiast Nikola Nierodzik  otrzymała wyróżnienie.

W kategorii liceum zostali nagrodzeni:
Maria Lena Pietraszko  - miejsce 1
Magdalena Grzegorczuk  - miejsce 2
Anna Orłowska  - miejsce 3
natomiast Zofia Ginszt, Klaudia Gilewska, Anna Jurczuk, Klaudia Kozłowska, Zuzanna Pęksa otrzymali wyróżnienie.

Wszyscy uczniowie otrzymali bony i dyplomy.
Udowodniliśmy, że różnorodność językowa to klucz do wzajemnego zrozumienia pomiędzy kulturami a dodatkowo można się przy tym świetnie bawić.