Z wielką przyjemnością pragniemy zaprosić Państwa uczniów do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie filmowym „Legitna praca w oku kamery”. Konkurs jest skierowany do młodych osób w wieku 14 - 24 lata i ma na celu popularyzowanie wiedzy o przepisach prawnej ochrony pracy, bhp, a także legalności zatrudnienia. Celem konkursu jest nie tylko edukacja, ale również inspiracja młodzieży do twórczego wyrażania się przez tworzenie filmów. Uczestnicy mają za zadanie nakręcić krótki film (do 90 sek.), który zachęci ich rówieśników do zatrudniania się zgodnie z prawem i w bezpiecznych warunkach pracy. Filmy mogą przybrać dowolny gatunek – od fabuły po dokument, reportaż, teledysk, czy animację komputerową, co daje uczniom ogromną swobodę w wyrażaniu własnych pomysłów i kreatywności. Konkurs stanowi doskonałą okazję do rozmowy na tematy ważne z perspektywy młodych osób, takie jak bezpieczne i legalne podejmowanie pracy sezonowej, a także nauka zawodu. Jesteśmy przekonani, że Państwa wsparcie i zachęta mogą mieć kluczowe znaczenie w motywowaniu uczniów do zaangażowania się w ten edukacyjny projekt. Zachęcamy do przedstawienia tej inicjatywy uczniom, a także do wsparcia ich zarówno  w procesie tworzenia filmów, jak i w zrozumieniu tematyki konkursu. Wspólnie możemy przyczynić się do podniesienia świadomości na temat bezpiecznego i legalnego zatrudnienia wśród młodych osób. Więcej informacji, w tym regulamin konkursu oraz wymagane dokumenty zgłoszeniowe, znajduje się na stronie konkursu: https://www.pip.gov.pl/ legitna-praca-w-oku-kamery oraz w załącznikach. Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 15 marca 2024 roku. Zachęcamy do wzięcia udziału i dziękujemy za wsparcie w promowaniu ważnych wartości wśród młodych osób. Klauzula informacyjna RODO.

1. Załącznik nr 1 do regulaminu – Karta zgłoszenia.
  2. Załącznik nr 2 do regulaminu – Zgoda na przetwarzanie danych.
  3. Załącznik nr 3 do regulaminu – Zgoda na wykorzystanie wizerunku.
  4. Pismo Przewodnie - Konkurs Legitna Praca w Oku Kamery.
  5. Regulamin konkursu.

Legitna praca