Zapraszamy do udziału w 26 Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Prawie. Regulamin Olimpiady, arkusze konkursowe z poprzednich edycji oraz inne szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej Olimpiady: https://www.olimpiadaprawa.pl/

TERMINARZ XXVI OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMIPIADY WIEDZY O PRAWIE (rok szkolny 2023/20224)
Eliminacje szkolne
Eliminacje szkolne odbędą się 20 listopada 2023 r., początek we wszystkich szkołach zgłoszonych w całej Polsce – o godz. 10:00.
Wpisowe od każdego uczestnika wynosi 20 zł.
Eliminacje szkolne mają charakter testu pisemnego. Za test wiedzy prawniczej uczestnik otrzymuje od 0 do 30 punktów. Warunkiem kwalifikacji do eliminacji okręgowych jest uzyskanie 25 punktów, przy zastrzeżeniu, że eliminacji okręgowych komisja szkolna kwalifikuje maksymalnie czterech najlepszych uczestników.
Eliminacje okręgowe
Eliminacje okręgowe odbędą się 2 marca 2024 r. (test wiedzy + pisemny egzamin).
Test wiedzy prawniczej rozpoczyna się o godz. 10:00.Godzina rozpoczęcia pisemnego egzaminu prawniczego jest uzależniona od sprawdzenia testu wiedzy prawniczej przez komitet okręgowy i zakwalifikowaniu do 12 uczestników, które najlepiej napisały test i zdobyły co najmniej 20 pkt., a także osoby, które uzyskały tyle samo punktów co osoba dwunastym wynikiem z części testowej. Pisemny egzamin prawniczy rozpoczyna się jednak nie później niż o godz. 13:00.
Finał XXIV OOWoP
Finał Ogólnopolski Olimpiady (eliminacje centralne) odbędzie się 6 kwietnia 2024 r. o godz. 8:00.
Zgłoszenia wraz z opłatą wpisową do etapu szkolnego przyjmują nauczyciele historii, wiedzy o społeczeństwie oraz podstaw prawa do dnia 6 X 2023 r.

Monika Winckiewicz
Szkolny koordynator OOWoP