13 października 2023 r. w siedzibie Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyła się uroczystość wręczenia aktów stypendialnych Prezesa Rady Ministrów. Z nagrodzonymi stypendystami spotkał się Dariusz Piontkowski – Wiceminister Edukacji i Nauki. Naszą szkołę reprezentował Jan Błażuk z kl. 4a, który znalazł się w gronie stypendystów Prezesa Rady Ministrów  w roku szkolnym 2023/2024.

W gronie stypendystów Ministra Edukacji Narodowej i Nauki znaleźli się Michał Aściukiewicz, Jan Błażuk, Kacper Omieliańczyk, Stanisław Pańkowski, Sylwia Sapkowska, Mikołaj Zdrajkowski – absolwenci i uczniowie II LO oraz Maja Brzozowska – absolwentka SP 53 w Białymstoku.

O oprawę artystyczną uroczystości zadbali nauczyciele II Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku – pani profesor Dorota Bondar i pan profesor Adam Bańkowski, przygotowując grupę młodych artystów – uczniów naszej szkoły, którzy dali popis swoich umiejętności muzycznych i tanecznych.