13 października 2023 r. po uroczystym ślubowaniu, Uczniowie klas pierwszych LO bawili się na tradycyjnych Otrzęsinach, by stać się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej. Klasa II D wraz z wychowawczynią p. profesor Urszulą Orpik przygotowała pierwszakom różne konkurencje. Uczniowie mieli za zadanie przygotować prezentację swojego profilu, wykazać się wiedzą o szkole i umiejętnościami artystycznymi. Pierwszoklasiści zaprezentowali niezwykłą kreatywność w powierzonych im zadaniach, a także fantazje i młodzieńczy optymizm. Otrzęsiny wygrała klasa I B, a główną nagrodą był słodki upominek oraz prawo do zorganizowania przyszłorocznych otrzęsin. Wspaniałą imprezę zakończyliśmy wspólną Belgijką.